Plakaty i banery

Baner odblaskowy

W reklamie sięga się po coraz to nowsze sposoby ekspozycji produktów reklamowych. Banery, które są reklamą wielkoformatową, nie są już zwykłymi banerami a banerami odblaskowymi. Taki baner powinien być doskonale zadrukowany i odporny na warunki atmosferyczne. Dlatego nie drukuje się go w pierwszej lepszej drukarni, tylko w bardzo dobrej drukarni.

Jak powstaje baner odblaskowy?

Banery są dzisiaj wszędzie, widzimy je na każdym rogu, przy drogach i na ulicach. Baner odblaskowy jest doskonale widoczny w nocy, jest banerem oszczędnym, ponieważ nie zużywa się, na jego oświetlenie, specjalnego źródła energii.

Tego rodzaju baner powstaje w drukarni solwentowej, ponieważ tylko tam, ma szansę powstać wielki format. To tam wielkie drukarki atramentowe nanoszą odpowiedni projekt na ogromne płachty z różnego rodzaju materiału. W drukarni też doczepia się do banerów odpowiednie zawieszki, które będą baner mocowały w miejscu jego powieszenia.

Baner odblaskowy drukowany jest na specjalnym materiale, który swoją strukturą przypomina plaster miodu. Wielkie maszyny w drukarni solwentowej potrafią odpowiedni zadrukowywać tego rodzaju materiały.

Widoczny z każdej odległości

Banery są widoczne z daleka, ponieważ są to reklamy wielkoformatowe, jednak dopiero baner odblaskowy widoczny jest dokładnie w warunkach nocnych. Materiał, na którym, jest wydrukowana treść reklamowa, błyszczy w warunkach nocnych, przez co reklama, na nim zawarta, jest doskonale widoczna, bez potrzeby oświetlania jej.

Odporny na wszystko

Banery odblaskowe, zwane inaczej pryzmatycznymi, są odporne na złe warunki pogodowe, na UV, na urazy mechaniczne, wszelkiego rodzaju rozdarcia, przetarcia czy zniszczenia.

Wydrukowana na nich reklama jest żywotna przez długi czas, kolory są jaskrawe i łatwo nie blakną.

Ponadto reklama na banerach odblaskowych jest stosunkowo tania już na etapie druku i potem w jego eksploatacji. Baner jest widoczny na drogach, przy szlakach komunikacyjnych, w nocy, we mgle czy w złych warunkach pogodowych.