Inne

Program dla profesjonalnych grafików komputerowych

Corel to kanadyjska firma od wielu lat specjalizująca się w programach graficznych. Oferuje wiele różnych programów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających grafików. Ich programy są atrakcyjne cenowo i posiadają wiele funkcji dla każdego zaawansowanego użytkownika. Dodatkowym atutem jest fakt, że zanim wydamy pieniądze na pełną wersję programu, możemy pobrać wersję próbną, która pomoże nam zdecydować czy warto uczynić tę inwestycję. Dla użytkowników prywatnych jak i firm i przedsiębiorstw, Corel oferuje opcję licencjonowania swoich programów, co pozwala oszczędzić wiele czasu i środków finansowych na odnawianiu programów.

Oprogramowania firmy Corel przydatne dla grafików to przede wszystkim:

  • CorelDRAW Graphics Suite do tworzenia grafiki komputerowej,
  • CorelDRAW Technical Suite używany do tworzenia grafiki technicznej.

Oprócz tego firma posiada programy, które umożliwiają łatwe tworzenie wysokiej jakości szkiców i rysunków 2D i 3D. Program CorelCAD dostępny jest zarówno na Windowsa jak i Maca.

Również fotografowie, którzy potrzebują zaawansowanych programów do edycji zdjęć znajdą wśród produktów Corela coś dla siebie. Konkretnie mowa o Corel PHOTO-PAINT, który przy niewielkim wkładzie pracy potrafi zmienić każde zdjęcie w niezapomnianą pracę, z której będziesz zadowolony ty, twoja rodzina i najbliżsi czy każdy, nawet najbardziej wymagający klient.

Na początku program Coreldraw służył do obróbki grafiki wektorowej, jednak z czasem dodano do niego różnorodne narzędzia przydatne do obróbki grafik komputerowych. Pierwsza wersja została wydana 1989 roku i od tej pory jest nieustannie ulepszany. Teraz pakiety Coreldraw zawierają absolutnie wszystko, co niezbędne do profesjonalnej obróbki grafiki komputerowej oraz jej edycji. Program umożliwia również tworzenie animacji oraz składanie niewielkich dokumentów. Program jest wysoko oceniany zarówno przez profesjonalnych użytkowników, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką komputerową.